RSS

GÜNEŞ DÜNYA DÖNGÜSÜDÜR GÜN DEDİĞİMİZ

08 Mar

8 MART

BİLKE ailesi olarak, insani değerler ve dengeler için toplumun faydası için çalışıyoruz. Projelerimizde kadın, toplumsal dengenin ana unsurudur.  Çünkü kadın hayat, kadın emek, kadın vefa, kadın bereket, kadın aşk, kadın üretimdir. BİLKE tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyor.

Ticari hedefler için yaratılan popüler kültür, dünyada güç kazanmıştır. Egemen popüler pratikler baskın olan endüstriyel, siyasal, ekonomik ve düşünsel faaliyetler olarak her alanda yerini almıştır. BİLKE bu tabloda, kişisel gelişimimiz için bilinçsel kazanımların artmasını hedeflemektedir.

Kuruluş tarihimiz olan 2008’den bu güne,   KUZEY YILDIZI PROJESİ kapsamında 12 kız ve 8 erkek üniversite öğrencisi eğitimini tamamlayarak iş hayatına atıldı. Yatılı Bölge Okulu mezunu 10 kız ve 4 erkek öğrencimiz üniversite eğitimine başarıyla devam etmektedir. Merdiven ve ev temizliğine gidip çocuğunu okutan 6 ev kadınımıza, aile destek projemiz kapsamında yardım yapılmıştır. Kadın toplumda yerini almadıkça, toplum kalkınması gerçekleşmez.

Popüler kültürün etkin gücü, bizleri tüketim toplumu olmaya tutsak etmektedir.  Her yaşta her bilinç düzeyinde üretim örnekleri verilmelidir. BİLKE DİYOR Kİ” GELECEĞE ÜRETELİM”

 

 

ATATURK ARASTIRMA MERKEZI BASKANLIGI (ATAM), ARSIVLERDE YER ALAN, ARALARINDA DAHA ONCE PEK BILINMEYEN KARELERIN DE BULUNDUGU KURTULUS SAVASI'NA AIT FOTOGRAFLARI, 23 NISAN ULUSAL EGEMENLIK VE COCUK BAYRAMI NEDENIYLE AA ILE PAYLASTI. OZEL TEKNIKLERLE KORUNAN VE GELECEK NESILLERE AKTARILMAYA CALISILAN FOTOGRAFLARDA ADI, YASI BILINMEYEN KINALI KUZU MEHMETLER, HASANLAR DA VAR, KUCUCUK YASTA "COCUK OLMADAN" ANNE OLAN AYSELER, FATMALAR DA... 1923 YILINDA CEKILEN BU FOTOGRAFTA, SAVASTA OLDUGU GIBI ZAFER SONRASI DA ATATURK'U COSKUYLA KARSILAMAYA GELEN USAKLI COCUKLAR YER ALIYOR. (ANADOLU AJANSI - ATAM) (20130422)

ATATURK ARASTIRMA MERKEZI BASKANLIGI (ATAM), ARSIVLERDE YER ALAN, ARALARINDA DAHA ONCE PEK BILINMEYEN KARELERIN DE BULUNDUGU KURTULUS SAVASI’NA AIT FOTOGRAFLARI, 23 NISAN ULUSAL EGEMENLIK VE COCUK BAYRAMI NEDENIYLE AA ILE PAYLASTI. OZEL TEKNIKLERLE KORUNAN VE GELECEK NESILLERE AKTARILMAYA CALISILAN FOTOGRAFLARDA ADI, YASI BILINMEYEN KINALI KUZU MEHMETLER, HASANLAR DA VAR, KUCUCUK YASTA “COCUK OLMADAN” ANNE OLAN AYSELER, FATMALAR DA… 1923 YILINDA CEKILEN BU FOTOGRAFTA, SAVASTA OLDUGU GIBI ZAFER SONRASI DA ATATURK’U COSKUYLA KARSILAMAYA GELEN USAKLI COCUKLAR YER ALIYOR. (ANADOLU AJANSI – ATAM) (20130422)

 

 

 

 

 

Reklamlar
 

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: